Facebook image

Magyarország: adó szabályozással, számvitellel, joggal, bérszámfejtéssel és könyvvizsgálattal kapcsoaltos szabályai.

Kérdése van?
Forduljon hozzánk bizalommal!

Kalocsai Zsolt

Igazgatóság elnöke, Managing partner

dr. Szűcs Bálint

Partner, Adótanácsadó, Ügyvéd

Telefon

Az idén hetedik kiadásban megjelenő Doing Business in Hungary 2017 célja, hogy a Magyarországon üzleti befektetésre készülő döntéshozók számára a gazdasági vállalkozások létrehozására és azok működtetésére vonatkozó szabályozói és gazdasági környezetről komplex áttekintést adjon, és ezzel segítsen eligazodni a legfontosabb magyarországi adózási, gazdasági és jogi előírások között. A kiadvány kiindulópontként szolgál a külföldi befektetők számára, segítségével egyértelműen megfogalmazódnak az üzleti preferenciákra vonatkozó és az adott iparághoz kapcsolódó konkrét kérdések, amelyek pontos elemzésében és megválaszolásában felkészült szakértőink segítséget nyújthatnak.

Magyarországon a gazdasági növekedést ösztönző lehetőségek között a 2017-es évben fontos szerepet kapnak a gazdaság versenyképességének javítását elősegítő változások. A foglalkoztatásra rakódó munkáltatói terhek számottevően mérséklődtek, a társasági adókulcs 9 százalékra csökkent. Ugyanakkor a foglalkoztatási ráta folyamatos növekedése nagy nyomást helyez a bérekre, és a munkapiacra bevonhatók köre szűkül.  A gazdaság szereplőire fókuszáló, 2020-ig tartó uniós fejlesztési ciklus keretein belül a kis- és középvállalkozások (KKV-k) az Európai Uniós támogatások kiemelt kedvezményezettjei lehetnek. A magyar gazdaság befektetői kategóriába történt felminősítése is pozitív változást hozott az elmúlt év végén. Emellett a banki vállalatfinanszírozási hajlandóság és a hitelkihelyezési aktivitás is erősödött a korábbi évekhez képest.  

A nemzetközi multinacionális vállalatok közül, a számviteli szabályok változása alapján, egyes társaságok számára kötelezővé vált, mások számára pedig megnyílt lehetősége annak, hogy a magyar számviteli szabályok helyett az IFRS-szabályok alapján készítsék el egyedi beszámolójukat.

A 2016. elején életbe léptetett lakáspolitikai intézkedések – a lakásértékesítés áfakulcsának 27-ről 5 százalékra csökkentése és a lakásépítések adóvisszatérítési támogatása, valamint a családok otthonteremtési kedvezménye (CSOK) – élénkítették a magyarországi ingatlanpiacot. Ez a lendület várhatóan ebben az évben is fennmarad, jótékony hatást gyakorolva az építőiparra és az új beruházásokra. A magyar ingatlanpiac fellendülését pedig a befektetői célú ingatlanfejlesztések is erősítik. 

Magyarország vonzó befektetési célpontja lehet a külföldi működő tőkének, régióbeli elhelyezkedése ideális, ugyanakkor a magas minőséget képviselő, szakképzettséggel és nyelvtudással rendelkező munkavállalók elérése a növekvő foglalkoztatási ráta mellett kihívás elé állíthatja a munkáltatókat. 

Ebben a fejlődő és kihívásokkal teli gazdasági közegben folytatják kiválóan szervezett számviteli, adótanácsadói, könyvvizsgálói és jogi tevékenységüket az RSM Hungary cégcsoport tagvállalatai, széleskörű nemzetközi háttértámogatással, az RSM International kizárólagos magyarországi tagjaként. Az RSM International hálózat a világ 120 országában, közel 800 irodájában 41 ezer munkatársa kínálja a legmagasabb szintű szolgáltatásokat és szakértelmet a pénzügyi tanácsadói területen. A hálózat tagjaként az RSM Hungary minőségorientált szakértői támogatásával járul hozzá mind a külföldi befektetők magyarországi, mind pedig magyar vállalkozók külföldi üzleti sikereinek megvalósításához.

Bízunk abban, hogy az RSM Hungary és a Szűcs & Partnerei  ügyvédi társulás szerzőgárdája ezzel a kiadvánnyal érdemi támogatást tud nyújtani a befektetési döntésekkel kapcsolatos elsődleges tájékozódáshoz.


Felkeltettük érdeklődését?

Kérjen ajánlatot, vagy forduljon kérdéseivel szakértő kollégáinkhoz!